Duben 2018

Vegan vs. všežravec

4. dubna 2018 v 6:00 | Veganosaurus
Dobré ráno, vím, že nejvíce Vás baví videa ve stylu, co jsem dnes jedla. Toto téma jsem vzala za druhý konec a opět popíši, vegan vs. všežravec. Napadlo mě, že když jsem se teď se články opozdila, co udělat třeba celý týden vagana vs. všežravce, protože fotky jsem pro vás zaznamenala. Přeji příjemné čtení a příjemný den.

Snídaně:
Ke snídani jsme si oba dali skvělou ovocnou kaši. Nechala jsem se inspirovat jednou českou youtuberkou a udělala ovesnou kaši s cuketou. Uvařila jsem vločky s cuketou, sobě v kokosovo- mandlovém mléku a přítelovi jsem ho uvařila v mléku naředěném s vodou 50:50.
Udělala jsem smoothie z ananasu, manga, půlky mandarinky a kokosu. Po uvaření kaše jsem ji smíchala se smoothie a ozdobila ovocem. Mohu jen doporučit a ani všežravec s tímto pokrmem ke snídaní neměl problém.

Svačina:
Já si dala humus se sušenými rajčaty a chlebem a všežravec si dal chléb s máslem a se šunkou a sýrem. Nebudu mu brát, co má rád on, tak vše, co on jí plně respektuji.

Oběd:
Byly Velikonoce, takže jsme si dali pořádný velikonoční obídek. Já si udělala vlastní bramborový salát ze zeleniny a sojanézy. A všežravec si dal obyčejný bramborový salát a k tomu kuřecí stehno. Já si k tomu dala skvělé marinované tofu z Alberta. Je to mé nejoblíbenější tofu.

Svačina:
Já si dala jen pár lžic svého bramborového salátu a přítel si dal jogurt, jablko.

Večeře:
Rozhodla jsem se udělat změnu a tak jsem uvařila houbového kubu, kterého jsem již dávala s receptem.

Přemýšlela jsem o tom, že všežravec vs. vegan bych vám začala natáčet na YT a zakládat třeba i nějaké soutěže. Měli byste zájem? J

Velikonoční mazanec

1. dubna 2018 v 10:33 | Veganosaurus |  Recepty pro všechny
Snad každý, kdo u nás slaví Velikonoce, si neumí představit slavení tohoto svátku bez mazance. Bylo by to jako mít Vánoce bez vánočky nebo narozeniny bez narozeninového dortu.
Jako jedna z variant je koupit si mazanec v krámě nebo lepší varianta upéct si ho doma. Ale jak si ho upéct, když nejíte určitý druh jídla? Jak upéct mazanec bez kravského mléka, másla a vajec? Mám tu pro vás naprosto skvělý a za mě nejvíce chutný recept na mazanec.

Velikonoční mazanec
Potřebujme:
Mouka (druha je na vás) 500 g
Kokosovo mandlové mléko 125 ml
Rama kokosová rostlinná 2PL
Cukr 125 g
Vanilka- Alnatura 0,5 pytlíku
Kvasnice (droždí) 30 g
Brusinky 100 g
Mandarinka
Muškátový oříšek

Postup:
1. Ohřejeme si mléko a přisypeme trochu cukru a nadrolíme kvasnice, aby nám mohl vzejít kvásek, který by měl být připravený po 10 minutách.
2. Ohřeje si zbytek mléka a necháme v něm rozehrát ramu.
3. Smícháme všechny suché ingredience a pořádně promícháme. Přidáme kůru z celé mandarinky a šťávu z půlky mandarinky a nastrouháme kousek muškátového oříšku (dle chuti). Po smíchání střídavě přilíváme kvásek a vlaž- né mléko s ramou. Vypracujeme pěkné a nelepivé těsto, do kterého vpracujeme brusinky. Těsto necháme v teplém místě hodinu kynout.
4. Po vykynutí vložíme těsto na plech, necháme ještě 10 minut vykynout a déme péct na 15 minut do vyhřáté trouby na 200°C.
Necháme vychladnout a přeji dobrou chuť.