Kdo je všežravec?

10. července 2017 v 19:32 | Veganosaurus |  Kdo je kdo
Kdo je všežravec?
Všežravec je osoba, která jí všechno. Samozřejmě ne vždy vše znamená, že úplně vše. Jedná se spíš o vše, co se jíst dá. Jedí maso, vejce, mléko a používají živočišné produkty např. vlna, peří apod.


Jejich jídlo je neomezené, tepelně ho mohou opracovat, ale jedí i syrovou potravu. Je to největší skupina společnosti. Název všežravci vymysleli lidé, kteří přestali z určitých důvodů jíst nějakou skupinu potravin. Aby mohli rozeznávat, co dané osoby jedí. Samozřejmě neznamená, že všežravci jsou bezcitní, protože jedí maso, med, vejce a mléko.
Tyto osoby mohou zvířata milovat, ale pokud si kupují hovězí, už nepřemýšlí o tom, zda to je ze zvířete s krásnýma očima, ale jako přirozenou součást potravy. Naši předci, kteří lovili ještě mamuty, také nepřemýšleli o tom, zda budou jíst maso či bobule. Jedli to, co zrovna bylo jen, aby přežili, nosili kožešiny, aby přežili tuhé zimy. Jsme stvořeni pro nošení oblečení a jedení masa. Naše tělo je pro tento způsob stravování utvořen, ale i tak se najdou osoby, které tuto přirozenost mění.
Proč se domnívat, že jen my můžeme za globální oteplování, však dříve bylo také kvůli dinosaurům. Někdo toto může brát, jako kdyby toto bylo v pořádku. Třeba je toto mínění správné a třeba také není. Je už na nás jakou cestu si vybereme. Někdo si řekne, že s touto situací stejnak nic neudělá a maso a živočišné výrobky jí stále.
Je toto vůbec správně?
Ano, je to správně. Každý musíme být nějaký, a pokud nebudeme vstřícní ke všemu, nikdy to nemůže dopadnout dobře. A proto bychom se sami sebe měli zeptat:

Nutně musím ponižovat vegany, vegetariánu, fruityriány, RAW apod.?
Ne, nemusíme, každý jsme nějaký a měli bychom to respektovat.

Ano nikdy není správně nutit jen svou pravdu do konverzace, ale na tom jíst maso přeci není nic špatného pro lidi, kteří milují a jedí maso. Tak proč je za to odsuzovat?
Neodsuzujme lidi za to, co jedí a jací jsou. Vždy dělají vše, tak jak si myslí, že je to správně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama